Get Rich with Sharebay.net | Ateneo.pl

Get Rich with Sharebay.net

Wielkie pomysły

wróć do portfoliopoprzednianastępna

Projekt Sharebay pojawił się w naszej firmie na początku lata 2012r. Od początku wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo – duża aplikacja, duży ruch i duże ilości danych. Założeniem było zbudowanie aplikacji pozwalającej udostępniać swoje pliki, zdjęcia i filmy jednocześnie zarabiając na reklamach w formie ofert poprzedzających dostęp do danych.

Po przeanalizowaniu wymagań i wstępnym projekcie koncepcyjnym nasunął się wniosek, że musimy wybrać technologię, która zapewni nam dobrą skalowalność zachowując przy tym bezpieczeństwo i duże możliwości rozwoju. Po zastanowieniu, wybór padł na technologię Java Enterprise Edition. I tak rozpoczął się proces kodowania.

Do budowy aplikacji frontowej wykorzystaliśmy bibliotekę PrimeFaces, natomiast do budowy logiki użyliśmy standardowej implementacji EJB z wykorzystaniem biblioteki Hibernate do obsługi bazy danych.

W przypadku bazy danych, wybór padł na PostgreSQL. Pozostał jeszcze problem przechowywania dużych ilości danych. Tutaj z pomocą przyszła technologia firmy Amazon i ich usługi przechowywania w chmurze (Amazon Web Services). Integracja usług okazała się przyjemnie prosta z racji dobrego pakieto deweloperskiego dla Javy.

Integracja z sieciami reklamowymi również nie przysporzyła większych problemów - Java po raz kolejny okazała się być dobrym wyborem zapewniając łatwość integracji usług sieciowych. Całość aplikacji została wdrożona w oparciu o serwer aplikacyjny JBoss dostarczany przez firmę RedHat.

Użyte technologie:

                         

Update 10 Listopad 2013:

Aktualnie, jakość usług zapewniają instancje wydzierżawione od firmy Oktawave. Zastosowaliśmy mirroring, automatyczne skalowanie i rozkład ruchu, aby skoki obciążenia nie były już straszne dla serwisu.

Dodatkowo, całość ruchu filtrowana jest przez chmurę CloudFlare, co skutecznie podnosi wydajność i bezpieczeństwo projektu.

Link do projektu: Sharebay.net


proszę zaczekaj chwileczkę...

proszę zaczekaj chwileczkę...