Wzrost widoczności SEO o +52% dla ApartamentyDarlowko.pl | Ateneo.pl

Wzrost widoczności SEO o +52% dla ApartamentyDarlowko.pl

+ 52%
wzrost ruchu organicznego
w ciągu 12 miesięcu.

+ 43%
wzrost użytkowników witryny
w ciągu 12 miesięcy

+ 120%
wzrost ilości zapytań
w ciągu 12 miesięcu


O kliencie

Apartamenty Darłówko to portal umożliwiający użytkownikom wynajem apartamentów w Darłówku. Firma działa kilkanaście lat na rynku lokalnym oraz posiada wspaniałą kadrę pracowników, która jest bardzo zaangażowana w opiekę nad swoimi najemcami. Dzięki temu zdobyła bardzo dobrą reputację wyróżniając się na bardzo konkurencyjnym rynku.

Adres strony: www.apartamentydarlowko.pl

Tło zlecenia

Właścicielka serwisu Apartamenty Darłówko poprosiła nas o wycenę działań mających na celu przyciągnięcie większej ilości klientów poprzez poprawę widoczności serwisu w google.

Współpraca okazała się strzałem w dziesiątkę, bowiem dzięki pracy nad treściami blogowymi, technicznym SEO, widocznością w mapach google oraz CRO (czyli optymalizacją wskaźnika konwersji) i linkbuildingiem, portal co roku jest optymalnie przygotowany do pozyskiwania nowych klientów w sezonie wiosenno-letnim.

Problem

Po zbudowaniu serwisu i wypełnieniu go pierwszymi apartamentami na wynajem, właścicielka serwisu stanęła przed wyzwaniem poszukiwania agencji SEO, która podejmie się pozyskiwania nowych użytkowników do serwisu. Problemem była bardzo niska widoczność serwisu spowodowana wysoko konkurencyjną branżą, w efekcie której serwis nie sprzedawał tak dobrze jak powinien.

Rozpoczynając współpracę wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Nie obiecując "złotych gór" rozpoczęliśmy od dobrania realnych celi rocznych oraz okresliliśmy kluczowe wskaźniki skuteczności (tzw. KPI) jakich użyjemy do ich pomiaru. Następnie proprosiliśmy o odpowiedni budżet reklamowy i mogliśmy zacząć działać.

Nasze rozwiązania

Zaczęliśmy od opracowania strategii przygotowania treści w oparciu o analizę słów kluczowych, które będą wpisywać do google potencjalni klienci. Wykonaliśmy również pełny audyt SEO w celu zbadania problemów technicznego SEO, jakości linkbuildingu oraz stanu widoczności serwisu w wyszukiwarkach oraz mapach google, również na tle konkurencji. Istotna okazała się analiza współczynnika konwersji (CRO) i jego potencjału.

W ten sposób powstała strategia na blisko rok. Obejmowała ona między innymi przygotowywanie nowych treści blogowych wraz infografikami, optymalziację treści na stronach statycznych w serwisie, aktualizowanie meta tagów, poprawę linkowania wewnętrznego i technicznego SEO oraz budowę linkowania zewnętrznego.

Wyniki

Już po kwartale intensywnych prac, każdy obszar działań zaczął się poprawiać, w efekcie liczba zapytań o apartamenty wręcz ekslopodowała. 

Liczba wyświetleń treści blogowych wzrosła drastycznie już po kilku pierwszych miesiącach przyprowadzając do serwisu użytkowników szukających informacji o atrakcjach Darłówka i okolic. Część z nich naturalnie zdecydowała się na rezerwację apartmentów.

Poprawione elementy technicznego SEO m.in. dane strukturalne, optymalizacja prędkości witryny, wpłynęły pozytywnie nawet na poprawę wskaźnika konwersji przycisku rezerwacji zwiększając tym samym ilość rezerwacji.

Linkbuilding (który w naszym wykonaniu jest działaniem marketingowym typu SEO PR) oparty został o zdobywanie odyłaczy z serwisów, które posiadały własną wypracowaną przez lata popularność. Polegał on na przygotowaniu i dystrybucji artykułów sponsorowanych na wybranych portalach lokalnych. W efekcie podniosło to reputację serwisu i poprawiło pozycje na najtrudniejsze frazy kluczowe.

Całość misternego planu dopełniły niezwykle ważne dla tego typu serwisów prace nad widocznością w mapach Google. Uzyskaliśmy w nich pozycję lidera na najważniejszą dla klienta frazę.

Apartamenty Darłówko 1 miejsce

 

Posiadasz swój biznes internetowy i chciałbyś popracować nad jego Content Marketingiem i SEO? Zapraszamy do kontaktu.